Menu

I cóż, że ze Szwecji

Na bloxie od 11.11.2004!

A na lunch: Kaczka w turkusach

takajedna_ja

Ponieważ mam dość pilną robotę, i to w zasadzie nie jedną a trzy co najmniej, więc robię wszystko inne.
Między innymi testuję elementy photoshopa. Testuję naturalnie na zdjęciach ze Szwajcarii. Jeszcze sporo ich nieopracowanych mi zostało. Potem jest jeszcze Boski Wrocław.
Testuję, bo postanowiłam nabyć wreszcie. Cały Photoshop nie jest mi potrzebny. Ten, zdaje się zawiera to, co potrzebuję, ze szczególnym uwzględnienieniem odczytu plików RAW oraz możliwością ich delikatnej obróbki.
No i właśnie nauczyłam się zmniejszać wielkość zdjęcia. I o:


Co jeszcze jest godnego polecenia w Photoshop Elements? Cena. Przystępna. I uczciwa: płacisz raz i masz program dożywotnio. Programy w abonamencie uważam za złodziejstwo. W rok płacisz to, co zapłaciłbyś za program na płycie, a potem po prostu płacisz haracz. I żeby sie dostać do programu musisz mieć internet. A co jak jesteś tam, gdzie go nie ma? To nie pracujesz, proste, nie? Rozbój w biały dzień! Cytując Luka Danes'a (tego co karmił Gilmorki): kupujesz program w abonamencie? Może po prostu znajdziesz złodzieja i oddasz mu swój portfel?

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • obroni

  "masz program dożywotnio" - owszem, masz. ale uzywac go bedziesz mogla tylko tak dlugo jak dlugo system operacyjny zainstalowany w twoim komputerze bedzie chcial wspolpracowac z ta posiadana przez ciebie wersja programu.

 • takajedna_ja

  zakładając, że system operacyjny się jednak tak szybko nie zmienia całościowo, oraz, że program też się aktualizuje jest to okres na bank dłuższy niż rok czy dwa.

 • ewarub

  Ja kupiłam sobie Lightrooma i bardzo chwalę.

 • malwa51

  Kaczka piekna :) Aczkolwiek ostatni wpis zabrzmial zlowieszczo, mam nadzieje, ze kotek i mis to nie blog.....?

 • joanna55343

  Hmmm... Żegnaj? Że niby co?, że blog???...... Nie mogłam dodać komentarza. Mam nadzieję,że nie na długo?....

 • malwa51

  Gdybys miala wole wprowadzic ograniczona widownie, to zapisuje sie do grona chetnych czytelnikow (na gazetowy). Lubie Twoj styl - i w pisaniu, i w fotografowaniu.

© I cóż, że ze Szwecji
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci