Menu

I cóż, że ze Szwecji

Na bloxie od 11.11.2004!

Mam w dupie małe miasteczka -A. Bursa

takajedna_ja

...jak ja nie znoszę tego zapyziałego miasteczka, tej zasmarkanej prowincji-prowincji, tych uliczek równych jak pod sznurek, tych ludzi jednakowych na ciele i umyśle, tego smrodu różnorodnego, ale obecnego zawsze gdy wieje, tej szarości, porządeczku, ładu i niczym nieuzasadnionego przekonania, że system działa. Nie, kurwa, ten system się wali, ale takie małe miasteczka, siedzące w główkach ich mieszkańców, wolą tego nie widzieć, bo jeszcze ktoś im każe coś z tym zrobić...

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
 • Gość: [demirja] *.internetdsl.tpnet.pl

  oj. oj. oj.
  system wali się wszędzie, widzimy to jednak dopiero kiedy gdzieś zostajemy na nieco dłużej, a przynajmniej na tyle długo aby zauważyć jak ten system działa w realnym środowisku.

 • moonfairy

  System w Szwecji wali się na całego. Jeszcze kilka lat bez zmian i Szwedzi będą poddanymi kalifatu muzułmańskiego i pozostanie im albo przejść na islam, albo płacić haracz i modlić się, żeby jakimś cudem przeżyć. Rząd jest poprawny politycznie i nie podskakuje, ludność się boi, policja ma dość i też się boi, bo jest jej za mało i ogólne wytyczne są takie, żeby muzułmanów nie karać za nic. Szwecja, ten kraj dobrobytu i tolerancji, ukręcił sobie sznur.

 • placekziemski

  Za to polskie miasteczka to wylęgarnia plotek, zaszufladkowania i często zła. Nawet Stephen King powiedział coś w stylu: "Zło rodzi się w małych miasteczkach, na półkach sklepowych, między słoikami dżemu". Z drugiej strony miło jest z zewnątrz popatrzeć na coraz ładniejsze polskie miasteczka, nie mówiąc o szwedzkich. Te ostatnie są po prostu prześliczne, z tymi pięknymi, zadbanymi domami, białymi płotkami, schludnymi ogródkami. Polecami bardzo przygnębiający polski film "Zmowa" z 1980 roku. Co prawda sprawa /oparta na faktach, naprawdę przerażająca/ dotyczy wsi, ale wiele mówi o zamkniętej, rządzącej się swoimi prawami, społeczności ludzkiej, zdolnej do niewyobrażalnego zła, byle bronić własnych interesów. /Można zobaczyć na YT/. Przepraszam, że trochę skręciłam z tematem.

 • takajedna_ja

  moon - oczywiście byłaś, mieszkałaś i poznałaś dogłębnie szwedzkie problemy związane z muzułmanami...
  irytuje mnie sprowadzanie wszystkiego do "wszystkiemu winne ciapate". Wyobraź sobie, że w Szwecji są też przestępstwa popełniane przez ludzi o różnej narodowości. Przez Polaków też.
  Poza tym Szwecja cierpi na inną bolączkę. Jest nią znikający rynek pracy. I to jest głównym problem. Tak jak w całej Europie. Większość fabryk przeniosła się do Azji i jest coraz trudniej o zatrudnienie. Zwłaszcza w takich małych miasteczkach. Jak nie ma pracy to nie ma podatków, a to oznacza jeszcze mniej miejsc pracy. Imigranci nie mają nic do rzeczy.

 • moonfairy

  Nie byłam, nie mieszkałam (Szwecja wyjątkowo nigdy mnie nie interesowała), osobiście nie poznałam, ale czytam i widzę w mediach, co się dzieje. I nie chodzi o to, że Polacy też popełniają przestępstwa, ale o to, że muzułmanie z założenia będą dążyć do przejęcia kraju i wprowadzenia swojego strasznego prawa. Już macie tam strefy no-go i rosnącą w lawinowym tempie liczbę gwałtów. Ale co ja Ci będę, Ty tam jesteś, mieszkasz, więc wiesz lepiej.

  A pracy to faktycznie, muzułmanie wam nie odbiorą, bo oni nie po to przyjeżdżają, żeby pracować.

 • kristofka

  Moon ... ostatnie zdanie w Twoim wpisie jest super, tak wlasnie jest! :-)))
  Poza tym z budzetu panstwa (czyli z naszych podatkow) ida ogromne sumy na utrzymanie takich imigrantow. Szwecja powinna sie obudzic z tego "opiekunczego letargu". Smutne to , ale prawdziwe. :-(((

 • moonfairy

  Jako, ze dobrze znasz angielski, to pozwolę sobie podać link do materiału na temat gwałtów w Szwecji. Wspomina się tam też o innych zagrożeniach, jak i o tym, że policja na wezwania już nawet NIE przyjeżdża. Ze wspaniałego, bezpiecznego kraju, gdzie nawet drzwi rzadko kto na klucz zamykał, powoli robi się kraj, gdzie ludzie kompletnie tracą poczucie bezpieczeństwa, a służby porządkowe nie robią za wiele. Takich linków mogłabym podać dziesiątki, ale myslę, że i po tym jednym przeczytam, że mogę sobie te linki wsadzić ;)

  counter-jihad.uk/disgusting-swedens-migrant-rape-epidemic-video/

 • takajedna_ja

  moon - Nie znam źródła linku jaki podajesz. Nie wiem czy to jest rzetelne źródło informacji czy nie. W internecie można znaleźć nawet to, że smugi na niebie to celowe zatruwanie ludzkości przez kosmitów.
  Ja nie twierdzę, że Szwecja jest oazą spokoju i nie ma problemu z muzułmanami. Ma, owszem. Ale nie wszędzie. I nie tylko z nimi. A mój wpis jest o zupełnie czymś innym. I rasistowskie zwalanie winy na jeden naród bardzo mi się nie podoba bo coś mi przypomina.

 • moonfairy

  Muzułmanie to nie jest jeden naród. Nie ma żadnego rasizmu w moich oskarżeniach, za to jest trzeźwe widzenie problemu, który przez wielu jest zamiatany pod dywan, mimo, że uparcie spod tego dywanu wyłazi. Szwecja zachowuje się dziwnie i niezrozumiale.
  Nie pojawił się mój poprzedni komentarz, nie wiem, dlaczego. Tak, czy owak na tym kończę swoje wynurzenia na ten temat. Wrócimy do niego za jakiś czas, kiedy nie da się dłużej nie widzieć, co się dzieje, nawet w Szwecji.

 • takajedna_ja

  moon - Już poprzednim razem deklarowałaś, że piszesz w tej sprawie po raz ostatni. Tak, tylko przypominam.
  Poprzedni twój komentarz usunęłam bo był pełen nienawiści. Przepraszam, to moje miejsce i nie chcę tu wypowiedzi w podobnym tonie.
  Ja osobiście mam kilkoro znajomych których wiara to islam. Są to porządni, uczciwi ludzie, którzy wychowują swoje dzieci najlepiej jak potrafią, pracują i nikomu nie robią krzywdy.
  Dlatego nie zgadzam się na wrzucanie wszystkich muzułmanów do jednego worka.
  I koniec na tym.

 • moonfairy

  Mój komentarz pełen nienawiści??? Niewiele się różnił od tego, który raczyłaś zostawić!
  Ale, jak wspomniałaś, to TWOJE miejsce i kiś się w nim tak, jak lubisz.

 • placekziemski

  Niestety, chciałabym napisać coś innego, ale, z całym szacunkiem, nie masz racji, Autorko Bloga.

Dodaj komentarz

© I cóż, że ze Szwecji
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci